Turvaa tietotekniikkasi, keskity olennaiseen

Turvaa tietotekniikkasi

Tietotekniikka, tietoverkot ja -järjestelmät ovat yritysten liiketoiminnan
”selkäranka”. Niiden pitää toimia kustannustehokkaasti ja moitteettomasti.

Järjestelmät tulisi suunnitella ja toteuttaa asiantuntevasti, jotta niiden hyöty asiakkaan liiketoiminnalle olisi mahdollisimman suuri. Lisäksi toimivat ylläpitopalvelut takaavat, että järjestelmät myös pysyvät käytettävissä.

Keskity olennaiseen

Yritysten henkilöstö joutuu käyttämään usein aikaa tietoteknisten ongelmien ratkaisemiseen. Kuitenkin paras tehokkuus saavutettaisiin, kun he pystyisivät keskittymään omaan tehtäväänsä ja yrityksen liiketoimintaan.

Me tarjoamme asiakkaille ammattitaitoisia ratkaisuja ja tietotekniikan palveluja. Luotettavuus, jatkuvuus ja kokonaisvaltainen vastuunotto ovat asioita mistä meidät tunnetaan.

Getafix Oy on yli 20 vuotta toiminut tietotekniikan palveluyritys.

Palvelemme paikallisesti parin kymmenen asiantuntijan voimin. Lisäksi olemme verkostoituneet valtakunnallisesti yhteistyökumppaniemme kanssa, varmistaaksemme asiakkaillemme palvelujen saatavuuden mahdollisimman hyvin. Palvelujen tukena toimitamme asiakkaillemme johtavien valmistajien laitteistot ja ohjelmistot. Pääasiallisesti toimimme pääkaupunkiseudulla sekä Uudellamaalla. Palvelutarjontamme on laaja työasemien, verkkojen, palvelimien toimittamisesta aina kiinteistöjärjestelmiin (kameravalvonta, kiinteistöjärjestelmät, sähkölukot, audio/visuaaliset-järjestelmät, tietoturva).

Tietotekniikkapalvelut kaiken kokoisille yrityksille.

Yhteystiedot - Myynti / Hallinto

    • Ate Kolulahti
    • Myynti / Toimitusjohtaja
    • 0400 158 198
    • ate.kolulahti@getafix.fi
    • Juha Ahokanto
    • Myynti / Myyntipäällikkö
    • 0400 440 242
    • juha.ahokanto@getafix.fi
    • Jukka Pyykönen
    • Yrittäjä
    • 040 540 7958
    • jukka.pyykonen@getafix.fi
    • Kimmo Nenonen
    • Yrittäjä
    • 040 531 5762
    • kimmo.nenonen@getafix.fi

Yhteystiedot - Tekninen palvelutuotanto

    • Vesa Alatalo
    • Järjestelmäasiantuntija
    • vesa.alatalo@getafix.fi
    • Anita Ilkanheimo
    • Järjestelmäasiantuntija
    • anita.ilkanheimo@getafix.fi
    • Jani Jurvanen
    • Järjestelmäasiantuntija
    • jani.jurvanen@getafix.fi
    • Olli Koskinen
    • Järjestelmäasiantuntija
    • olli.koskinen@getafix.fi
    • Jani Ruuskanen
    • Järjestelmäasiantuntija
    • jani.ruuskanen@getafix.fi
    • Mikko Uittamo
    • Järjestelmäasiantuntija
    • mikko.uittamo@getafix.fi
    • Kim Vittaniemi
    • Järjestelmäasiantuntija
    • kim.vittaniemi@getafix.fi
    • Vesa Mattila
    • Järjestelmäasiantuntija
    • vesa.mattila@getafix.fi
    • Esa Harjunpää
    • Järjestelmäasiantuntija
    • esa.harjunpaa@getafix.fi
    • Sami Toivonen
    • Järjestelmäasiantuntija
    • sami.toivonen@getafix.fi
Työpaikkailmoitus

Palvelut

Varmista Office 365 -osaamisesi !

Kuka ehtii työnsä ohessa etsimään uudistuneita toimintoja?

Nyt oppimseen on tarjolla valmiiksi mietitty 24/7- oppimisportaali.

Opasvideot kaikista O365 työkaluista ovat videoina ja luettavassa muodossa. Kenenkään ei tarvitse opiskella ylimääräistä tai opiskella taitoja mitä ei tarvitse. Myös kustannukset ovat pienet, koska maksat vain opiskeluajan mukaan.

TESTAA TÄSTÄ LINKISTÄ ILMAISEKSI OSAAMISTASOSI

Kysy meiltä lisätietoa Office 365 -oppimisportaalista ja sen mahdollisuuksista.

 

Ajankohtaista tietoturvaan liittyen

Elokuun kybertaivaalla nähtiin kaikki sääilmiöt. Aurinko pilkahteli, kun ilmoitukset Flubotista loppuivat ja poistimme kesän ajan voimassa olleen varoituksen. Pankkitunnusten kalastelu jatkuu edelleen aggressiivisena, mistä on aiheutunut yksittäisille kansalaisille merkittäviä taloudellisia haittoja. Myös vuoden takainen Vastaamon tietovuoto aiheuttaa uhreilleen edelleen harmia.
Microsoftin Azure -pilvipalvelun Linux-palvelimiin automaattisesti asennettavasta Open Management Infrastructure (OMI) -komponentista on löytynyt haavoittuvuus, joka mahdollistaa komentojen suorittamisen korkeimmilla mahdollisilla oikeuksilla etänä. Ylläpitäjien tulee tarkastaa Azuren Linux -virtuaalikoneiden OMI-komponentin versio ja päivittää se tarvittaessa uusimpaan.
Apple korjasi kaksi haavoittuvuutta iOS- ja iPadOS-käyttöjärjestelmistä.
Olemme julkaisseet uudistettua neuvontaa evästeiden ja muiden palvelun käyttöä kuvaavien tietojen tallentamisesta käyttäjän päätelaitteelle sekä näiden päätelaitteella olevien tietojen käytöstä. Näin tuemme sekä verkkopalvelujen tarjoajia että käyttäjiä evästekäytännöissä ja lainsäädännön soveltamisessa.

VOIT MYÖS JÄTTÄÄ YHTEYSTIETOSI, NIIN OTAMME YHTEYTTÄ.

  • Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.