Turvaa tietotekniikkasi, keskity olennaiseen

Turvaa tietotekniikkasi

Tietotekniikka, tietoverkot ja -järjestelmät ovat yritysten liiketoiminnan
”selkäranka”. Niiden pitää toimia kustannustehokkaasti ja moitteettomasti.

Järjestelmät tulisi suunnitella ja toteuttaa asiantuntevasti, jotta niiden hyöty asiakkaan liiketoiminnalle olisi mahdollisimman suuri. Lisäksi toimivat ylläpitopalvelut takaavat, että järjestelmät myös pysyvät käytettävissä.

Keskity olennaiseen

Yritysten henkilöstö joutuu käyttämään usein aikaa tietoteknisten ongelmien ratkaisemiseen. Kuitenkin paras tehokkuus saavutettaisiin, kun he pystyisivät keskittymään omaan tehtäväänsä ja yrityksen liiketoimintaan.

Me tarjoamme asiakkaille ammattitaitoisia ratkaisuja ja tietotekniikan palveluja. Luotettavuus, jatkuvuus ja kokonaisvaltainen vastuunotto ovat asioita mistä meidät tunnetaan.

Getafix Oy on yli 20 vuotta toiminut tietotekniikan palveluyritys.

Palvelemme paikallisesti parin kymmenen asiantuntijan voimin. Lisäksi olemme verkostoituneet valtakunnallisesti yhteistyökumppaniemme kanssa, varmistaaksemme asiakkaillemme palvelujen saatavuuden mahdollisimman hyvin. Palvelujen tukena toimitamme asiakkaillemme johtavien valmistajien laitteistot ja ohjelmistot. Pääasiallisesti toimimme pääkaupunkiseudulla sekä Uudellamaalla. Palvelutarjontamme on laaja työasemien, verkkojen, palvelimien toimittamisesta aina kiinteistöjärjestelmiin (kameravalvonta, kiinteistöjärjestelmät, sähkölukot, audio/visuaaliset-järjestelmät, tietoturva).

Tietotekniikkapalvelut kaiken kokoisille yrityksille.

Yhteystiedot - Myynti / Hallinto

    • Ate Kolulahti
    • Myynti / Toimitusjohtaja
    • 0400 158 198
    • ate.kolulahti@getafix.fi
    • Juha Ahokanto
    • Myynti / Myyntipäällikkö
    • 0400 440 242
    • juha.ahokanto@getafix.fi
    • Jukka Pyykönen
    • Yrittäjä
    • 040 540 7958
    • jukka.pyykonen@getafix.fi
    • Kimmo Nenonen
    • Yrittäjä
    • 040 531 5762
    • kimmo.nenonen@getafix.fi

Yhteystiedot - Tekninen palvelutuotanto

    • Vesa Alatalo
    • Järjestelmäasiantuntija
    • vesa.alatalo@getafix.fi
    • Anita Ilkanheimo
    • Järjestelmäasiantuntija
    • anita.ilkanheimo@getafix.fi
    • Jani Jurvanen
    • Järjestelmäasiantuntija
    • jani.jurvanen@getafix.fi
    • Olli Koskinen
    • Järjestelmäasiantuntija
    • olli.koskinen@getafix.fi
    • Jani Ruuskanen
    • Järjestelmäasiantuntija
    • jani.ruuskanen@getafix.fi
    • Mikko Uittamo
    • Järjestelmäasiantuntija
    • mikko.uittamo@getafix.fi
    • Kim Vittaniemi
    • Järjestelmäasiantuntija
    • kim.vittaniemi@getafix.fi
    • Vesa Mattila
    • Järjestelmäasiantuntija
    • vesa.mattila@getafix.fi
    • Esa Harjunpää
    • Järjestelmäasiantuntija
    • esa.harjunpaa@getafix.fi
    • Sami Toivonen
    • Järjestelmäasiantuntija
    • sami.toivonen@getafix.fi
Työpaikkailmoitus

Palvelut

Varmista Office 365 -osaamisesi !

Kuka ehtii työnsä ohessa etsimään uudistuneita toimintoja?

Nyt oppimseen on tarjolla valmiiksi mietitty 24/7- oppimisportaali.

Opasvideot kaikista O365 työkaluista ovat videoina ja luettavassa muodossa. Kenenkään ei tarvitse opiskella ylimääräistä tai opiskella taitoja mitä ei tarvitse. Myös kustannukset ovat pienet, koska maksat vain opiskeluajan mukaan.

TESTAA TÄSTÄ LINKISTÄ ILMAISEKSI OSAAMISTASOSI

Kysy meiltä lisätietoa Office 365 -oppimisportaalista ja sen mahdollisuuksista.

 

Ajankohtaista tietoturvaan liittyen

Syksy saapui kybersäähän. Facebookin ongelmat ja erilaiset palvelunestohyökkäykset vaikuttivat palveluiden saatavuuteen. Lisäksi verkkopankkitunnusten kalastelu jatkui hyvin aktiivisena. Jyrisevän myrskyrintaman takaa paistoi myös aurinko, kun Traficomin Kyberturvallisuuskeskus ja Singaporen kyberturvallisuusvirasto julkaisivat yhteistyön IoT-tietoturvamerkkien vastavuoroisesta hyväksynnästä.
Win32k-komponentissa on haavoittuvuus, joka löytyy lähestulkoon kaikista Windows-laitteista. Haavoittuvuutta on myös alettu jo käyttää hyväksi. Suosittelemme päivittämään mahdollisimman nopeasti!
Apple julkaisi korjaavan ohjelmistopäivityksen iOS ja iPadOS -käyttöjärjestelmien haavoittuvuuteen joka voi mahdollistaa laitteen täydellisen haltuunoton. Haavoittuvuutta on Applen mukaan jo havaittu hyväksikäytettävän rikollisten toimesta, joten haavoittuvat ohjelmistot tulee päivittää ensi tilassa.
Apache on julkaissut Apache HTTP Server -palvelinohjelmiston uuden version 2.4.51, joka korjaa kaksi haavoittuvuutta. Toista (CVE-2021-41773) korjatuista haavoittuvuuksista käytetään jo aktiivisesti hyväksi. Ohjelmisto on syytä päivittää pikimmiten.

VOIT MYÖS JÄTTÄÄ YHTEYSTIETOSI, NIIN OTAMME YHTEYTTÄ.

  • Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.