Turvaa tietotekniikkasi, keskity olennaiseen

Turvaa tietotekniikkasi

Tietotekniikka, tietoverkot ja -järjestelmät ovat yritysten liiketoiminnan
”selkäranka”. Niiden pitää toimia kustannustehokkaasti ja moitteettomasti.

Järjestelmät tulisi suunnitella ja toteuttaa asiantuntevasti, jotta niiden hyöty asiakkaan liiketoiminnalle olisi mahdollisimman suuri. Lisäksi toimivat ylläpitopalvelut takaavat, että järjestelmät myös pysyvät käytettävissä.

Keskity olennaiseen

Yritysten henkilöstö joutuu käyttämään usein aikaa tietoteknisten ongelmien ratkaisemiseen. Kuitenkin paras tehokkuus saavutettaisiin, kun he pystyisivät keskittymään omaan tehtäväänsä ja yrityksen liiketoimintaan.

Me tarjoamme asiakkaille ammattitaitoisia ratkaisuja ja tietotekniikan palveluja. Luotettavuus, jatkuvuus ja kokonaisvaltainen vastuunotto ovat asioita mistä meidät tunnetaan.

Getafix Oy on yli 20 vuotta toiminut tietotekniikan palveluyritys.

Palvelemme paikallisesti parin kymmenen asiantuntijan voimin. Lisäksi olemme verkostoituneet valtakunnallisesti yhteistyökumppaniemme kanssa, varmistaaksemme asiakkaillemme palvelujen saatavuuden mahdollisimman hyvin. Palvelujen tukena toimitamme asiakkaillemme johtavien valmistajien laitteistot ja ohjelmistot. Pääasiallisesti toimimme pääkaupunkiseudulla sekä Uudellamaalla. Palvelutarjontamme on laaja työasemien, verkkojen, palvelimien toimittamisesta aina kiinteistöjärjestelmiin (kameravalvonta, kiinteistöjärjestelmät, sähkölukot, audio/visuaaliset-järjestelmät, tietoturva).

Tietotekniikkapalvelut kaiken kokoisille yrityksille.

Yhteystiedot - Myynti / Hallinto

    • Ate Kolulahti
    • Myynti / Toimitusjohtaja
    • 0400 158 198
    • ate.kolulahti@getafix.fi
    • Juha Ahokanto
    • Myynti / Myyntipäällikkö
    • 0400 440 242
    • juha.ahokanto@getafix.fi
    • Jukka Pyykönen
    • Yrittäjä
    • 040 540 7958
    • jukka.pyykonen@getafix.fi
    • Kimmo Nenonen
    • Yrittäjä
    • 040 531 5762
    • kimmo.nenonen@getafix.fi

Yhteystiedot - Tekninen palvelutuotanto

    • Vesa Alatalo
    • Järjestelmäasiantuntija
    • vesa.alatalo@getafix.fi
    • Anita Ilkanheimo
    • Järjestelmäasiantuntija
    • anita.ilkanheimo@getafix.fi
    • Jani Jurvanen
    • Järjestelmäasiantuntija
    • jani.jurvanen@getafix.fi
    • Olli Koskinen
    • Järjestelmäasiantuntija
    • olli.koskinen@getafix.fi
    • Jani Ruuskanen
    • Järjestelmäasiantuntija
    • jani.ruuskanen@getafix.fi
    • Mikko Uittamo
    • Järjestelmäasiantuntija
    • mikko.uittamo@getafix.fi
    • Kim Vittaniemi
    • Järjestelmäasiantuntija
    • kim.vittaniemi@getafix.fi
    • Vesa Mattila
    • Järjestelmäasiantuntija
    • vesa.mattila@getafix.fi
    • Esa Harjunpää
    • Järjestelmäasiantuntija
    • esa.harjunpaa@getafix.fi
    • Sami Toivonen
    • Järjestelmäasiantuntija
    • sami.toivonen@getafix.fi
Työpaikkailmoitus

Palvelut

Varmista Office 365 -osaamisesi !

Kuka ehtii työnsä ohessa etsimään uudistuneita toimintoja?

Nyt oppimseen on tarjolla valmiiksi mietitty 24/7- oppimisportaali.

Opasvideot kaikista O365 työkaluista ovat videoina ja luettavassa muodossa. Kenenkään ei tarvitse opiskella ylimääräistä tai opiskella taitoja mitä ei tarvitse. Myös kustannukset ovat pienet, koska maksat vain opiskeluajan mukaan.

TESTAA TÄSTÄ LINKISTÄ ILMAISEKSI OSAAMISTASOSI

Kysy meiltä lisätietoa Office 365 -oppimisportaalista ja sen mahdollisuuksista.

 

Ajankohtaista tietoturvaan liittyen

Tiesitkö, että voit saada Kyberturvallisuuskeskuksen tietoturva-asiantuntijoiden laatimat uutis- ja haavoittuvuuskoosteet ajankohtaisista tietoturvailmiöistä sähköpostiisi joka päivä? Pyydämme apuasi uutiskoosteittemme kehittämiseen niin nykyisiltä lukijoilta kuin teiltä, jotka ette vielä koosteitamme tilaa. Vastaa kyselyymme 31.8.2022 mennessä!
Toukokuun kybersää oli alkukevättä poutaisampi. FluBot-haittaohjelman hiljentyminen oli merkityksellinen asia kansalaisten kyberturvallisuuden kannalta. Lisäksi Liikenne- ja viestintäviraston uuden määräyksen kautta huijauspuheluihin voidaan puuttua entistä paremmin. Myös Kyberturvallisuuskeskukselle ilmoitettujen palvelunestohyökkäysten määrä oli toukokuussa pienempi kuin normaalisti.

VOIT MYÖS JÄTTÄÄ YHTEYSTIETOSI, NIIN OTAMME YHTEYTTÄ.

  • Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.