Turvaa tietotekniikkasi, keskity olennaiseen

Turvaa tietotekniikkasi

Tietotekniikka, tietoverkot ja -järjestelmät ovat yritysten liiketoiminnan
”selkäranka”. Niiden pitää toimia kustannustehokkaasti ja moitteettomasti.

Järjestelmät tulisi suunnitella ja toteuttaa asiantuntevasti, jotta niiden hyöty asiakkaan liiketoiminnalle olisi mahdollisimman suuri. Lisäksi toimivat ylläpitopalvelut takaavat, että järjestelmät myös pysyvät käytettävissä.

Keskity olennaiseen

Yritysten henkilöstö joutuu käyttämään usein aikaa tietoteknisten ongelmien ratkaisemiseen. Kuitenkin paras tehokkuus saavutettaisiin, kun he pystyisivät keskittymään omaan tehtäväänsä ja yrityksen liiketoimintaan.

Me tarjoamme asiakkaille ammattitaitoisia ratkaisuja ja tietotekniikan palveluja. Luotettavuus, jatkuvuus ja kokonaisvaltainen vastuunotto ovat asioita mistä meidät tunnetaan.

Getafix Oy on yli 25 vuotta toiminut tietotekniikan palveluyritys.

Palvelemme paikallisesti parin kymmenen asiantuntijan voimin. Lisäksi olemme verkostoituneet valtakunnallisesti yhteistyökumppaniemme kanssa, varmistaaksemme asiakkaillemme palvelujen saatavuuden mahdollisimman hyvin. Palvelujen tukena toimitamme asiakkaillemme johtavien valmistajien laitteistot ja ohjelmistot. Pääasiallisesti toimimme pääkaupunkiseudulla sekä Uudellamaalla. Palvelutarjontamme on laaja työasemien, verkkojen, palvelimien toimittamisesta aina kiinteistöjärjestelmiin (kameravalvonta, kiinteistöjärjestelmät, sähkölukot, audio/visuaaliset-järjestelmät, tietoturva).

Tietotekniikkapalvelut kaiken kokoisille yrityksille.

Yhteystiedot - Myynti / Hallinto

    • Ate Kolulahti
    • Myynti / Toimitusjohtaja
    • 0400 158 198
    • ate.kolulahti@getafix.fi
    • Juha Ahokanto
    • Myynti / Myyntipäällikkö
    • 0400 440 242
    • juha.ahokanto@getafix.fi
    • Kimmo Nenonen
    • Yrittäjä
    • 040 531 5762
    • kimmo.nenonen@getafix.fi
    • Minttu Wuolanne
    • Myynti / Ergonomia
    • 040 542 5712
    • minttu.wuolanne@getafix.fi

Yhteystiedot - Tekninen palvelutuotanto

    • Vesa Alatalo
    • Järjestelmäasiantuntija
    • vesa.alatalo@getafix.fi
    • Anita Ilkanheimo
    • Järjestelmäasiantuntija
    • anita.ilkanheimo@getafix.fi
    • Jani Jurvanen
    • Järjestelmäasiantuntija
    • jani.jurvanen@getafix.fi
    • Olli Koskinen
    • Järjestelmäasiantuntija
    • olli.koskinen@getafix.fi
    • Mikko Uittamo
    • Järjestelmäasiantuntija
    • mikko.uittamo@getafix.fi
    • Kim Vittaniemi
    • Järjestelmäasiantuntija
    • kim.vittaniemi@getafix.fi
    • Vesa Mattila
    • Järjestelmäasiantuntija
    • vesa.mattila@getafix.fi
    • Esa Harjunpää
    • Järjestelmäasiantuntija
    • esa.harjunpaa@getafix.fi
    • Sami Toivonen
    • Järjestelmäasiantuntija
    • sami.toivonen@getafix.fi
Työpaikkailmoitus

Palvelut

Varmista Office 365 -osaamisesi !

Kuka ehtii työnsä ohessa etsimään uudistuneita toimintoja?

Nyt oppimseen on tarjolla valmiiksi mietitty 24/7- oppimisportaali.

Opasvideot kaikista O365 työkaluista ovat videoina ja luettavassa muodossa. Kenenkään ei tarvitse opiskella ylimääräistä tai opiskella taitoja mitä ei tarvitse. Myös kustannukset ovat pienet, koska maksat vain opiskeluajan mukaan.

TESTAA TÄSTÄ LINKISTÄ ILMAISEKSI OSAAMISTASOSI

Kysy meiltä lisätietoa Office 365 -oppimisportaalista ja sen mahdollisuuksista.

 

Ajankohtaista tietoturvaan liittyen

Lokakuussa laitetaan kyberturvallisuuden perustaidot kuntoon. Seuraa kampanjaa sosiaalisessa mediassa tunnisteilla #Choose2BeSafeOnline #ThinkB4UClick.
Microsoft Exchange-sähköpostipalvelimessa on havaittu haavoittuvuus, joka mahdollistaa mielivaltaisen koodin suorittamisen. Haavoittuvuutta käytetään aktiivisesti hyväksi. Korjaavia päivityksiä ei toistaiseksi ole saatavilla, eli kyse on niin sanotusta nollapäivähaavoittuvuudesta. Haavoittuvuuden rajoittamiseen on kuitenkin julkaistu keinoja.
Nord Stream -kaasuputkien vuodot ovat ymmärrettävästi aiheuttaneet huolta myös kansainvälisten tietoliikenneyhteyksien toimivuudesta. Suomesta on useita yhteyksiä maailmalle ja vaikka häiriöt ovat mahdollisia, internet on varsin vikasietoinen. Teemme jatkuvaa yhteistyötä viestintäverkkoinfrastruktuurin suojaamiseksi sekä mahdollisten ongelmien ennaltaehkäisemiseksi, havaitsemiseksi ja korjaamiseksi.
Tämä on Kyberturvallisuuskeskuksen viikkokatsaus (raportointijakso 23.9. - 29.9.2022). Viikkokatsauksessa jaamme tietoa ajankohtaisista kyberilmiöistä. Viikkokatsaus on tarkoitettu laajalle yleisölle kyberturvallisuuden ammattilaisista tavallisiin kansalaisiin. TLP:CLEAR

VOIT MYÖS JÄTTÄÄ YHTEYSTIETOSI, NIIN OTAMME YHTEYTTÄ.

  • Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.